استاندارد ایزو ts چه تغییراتی کرده است؟

تغییرات قابل ملاحظه ای در استاندارد ایزو ts اتفاق افتاده است که باعث شده کل نام این استاندارد عوض شود به همین دلیل ما قصد داریم در خصوص این تغییراتی که رقم خورده است صحبت کنیم.
سازمان هایی که استاندارد ایزو ts دریافت کرده اند باید با تغییر ورژن این استاندارد آشنا شوند و شرکت هایی که هنوز آن را دریافت نکرده اند باید این ویرایش جدید را اخذ کنند. استاندارد ایزو ts، برای اولین بار در سال 2000 و در آمریکا اجرایی شود و بعد از بازه زمانی 10 ساله تمامی شرکت هایی که در حوزه صنایع خودروسازی فعالیت دارند با آن آشنا شده اند. شرکت مشهور تویوتا در ژاپن مهم ترین راز موفقیت خود را در پیاده سازی طرح های کنترلی هفت گانه تشریح کرده است که این الزام یکی از مستندات ایزو ts است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

استاندارد ایزو ts

تغییرات ایزو ts

در سال 2016 این استاندارد را دیگر با این اسم نمی شناسیم و نام آن به استاندارد iatf 16949 تغییر پیدا کرد. دلیل ای تغییرات را باید در ایزو 9001 جست و جو کرد. استانداردی که به نوعی نقشی تعیین کننده در ساخت استاندارد های دیگر دارد و در سال 2015 زمانی که ایزو 9001 تغییر ورژن پیدا کرد، استاندارد های مربوط به آن ها عوض شدند که یکی از آن ها ایزو ts بود.

تغییرات ایزو ts در سه بخش اتفاق افتاد

  • تغییرات ساختار مدیریتی
  • تغییرات بررسی مشتریان
  • تحقیق و توسعه

ساختار مدیریتی، به معنای ایجاد چشم اندازها و خط مشی های مربوط به سیستم است و باید بر اساس استراتژی فرصت ها و تهدیدات جلو رفت.
تغییرات بررسی مشتریان حالت تکمیلی خود را پیدا کرد و باید از این به بعد تمامی مشتریان اعم از بالقوه و بالفعل مورد بررسی قرار گیرند.
اما مبحث تحقیق و توسعه برای شرکت هایی که درصد سودآوری بالایی دارند و هم چنین می خواهند در محصولات مربوط به حوزه خود فعالیت کنند.

جهت مشاوره و دریافت این استاندارد با ما تماس بگیرید.

شماره موبایل: 09902702205
شماره ثابت: 08733230268

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.