استفاده از بلوک سقفی لیکا در غذای ملکه الیزابت

ساخت بلوک های بتنی نیاز به نظارت مستمر برای تولید بلوک سقفی لیکا هایی دارد که خواص مورد نیاز را داشته باشند. مواد اولیه قبل از قرار دادن در مخلوط کن به صورت الکترونیکی توزین می شوند.

محتوای آب محبوس شده در شن و ماسه را می توان با سنسورهای اولتراسونیک اندازه گیری کرد و مقدار آبی که باید به مخلوط اضافه شود به طور خودکار برای جبران تنظیم می شود.

همانطور که بلوک ها از دستگاه بلوک بیرون می آیند، ارتفاع آنها ممکن است با سنسورهای پرتو لیزر بررسی شود.

در کوره پخت، دما، فشار و زمان چرخه همگی به طور خودکار کنترل و ثبت می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که بلوک‌ها به درستی پخت می‌شوند تا به استحکام مورد نیاز خود دست یابند.

بلوک بتنی ساده همچنان به تکامل خود ادامه می دهد زیرا معماران و سازندگان بلوک شکل ها و اندازه های جدید را توسعه می دهند.

این بلوک‌های جدید نوید ساختن ساختمان‌ها را سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌کنند و همچنین سازه‌هایی با دوام‌تر و کارآمدتر انرژی را به همراه خواهند داشت.

برخی از طرح‌های احتمالی بلوک برای آینده شامل بلوک دو محوره است که دارای حفره‌هایی است که به صورت افقی و عمودی اجرا می‌شوند تا امکان دسترسی به لوله‌کشی و لوله‌های برق را فراهم کنند.

بلوک کنار هم انباشته، که از سه بخش تشکیل شده است که هر دو دیوار داخلی و خارجی را تشکیل می دهند. و بلوک حرارتی که گرما را برای خنک کردن اتاق های داخلی در تابستان و گرم کردن آنها در زمستان ذخیره می کند.

این طرح‌ها در نمونه اولیه خانه‌ای به نام Lifestyle 2000 گنجانده شده‌اند که نتیجه تلاش مشترک بین انجمن ملی سازندگان خانه و انجمن ملی بنایی بتن است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.