استفاده از فرش ابریشمی دستباف تبریز برای فضانوردان در فضا امکانپذیر شد

فرش ایرانی ( فارسی : قالی ایرانى qālī-ye irani ) که یکی معروف ترین تولیدی ها تولیدی فرش ابریشمی دستباف تبریز می باشد همچنین به عنوان فرش ایرانی (فرش ایرانى farsh به معنی پهن كردن) نیز شناخته می شود، پارچه ای سنگین بافته شده است كه برای اهداف بسیار متنوعی ساخته می شود.

و نمادین، ساخت ایران (از لحاظ تاریخی به نام پارس )، برای مصارف داخلی، فروش محلی و صادرات. قالی بافی جزء ضروری فرهنگ و هنر ایرانی است . در گروه فرش های شرقی تولید شده توسط کشورهای موسوم به “کمربند فرش”فرش ایرانی به دلیل تنوع و ظرافت طرح های متعددش متمایز است.

ترانسیلوانی: نام فرش دستباف ترکیه. این نوع فرش در برخی از کلیساهای پروتستان در رومانی و مجارستان یافت شده است و اعتقاد بر این است که در قرن 16 تا 18 میلادی ساخته شده است. فرش های وارداتی هدایایی به کلیساها در مراسم عروسی، عزا و دیگر مناسبت های خاص بوده و بیشتر فرش ها از دعا حتی به آنها فرش Siebenbürgen نیز می گویند.

Tschoval: نام دیگر Tjuval.

تویسرکان: فرش دستباف با تراکم گره بالا از شهرستان تویسرکان واقع در همدان در ایران. در اینجا فرش هایی با مدال های هندسی گره خورده اند، اغلب روی زمینه آبی.

تونسی ها: فرش های دستباف از تونس. فرش های شمال آفریقا را ببینید.

ترکباف: نام دیگر گره ترک. همچنین نام فرش دستبافی است که در اطراف تراکت مشهد در ایران ساخته می شود.

ترکمنی: فرش دستباف ساخته شده توسط اقوام مختلف ترکمن.

توتشک توتسک بهترین فرش دستباف نایین است.

Upplandsrya: رایا تزئینی بافته شده در تکنیک نخ دندان. من در اصل اهل آپلند هستم، همانطور که از نامش پیداست.

Usak, Ushak, Oushak: فرش های دستباف از شهر Usak در غرب ترکیه. فرش های گره خورده در اینجا غالباً رنگ قرمز دارند و تولید آنها از قرن شانزدهم ادامه داشته است. بسیاری از انواع زیبای فرش از آن محل نشأت می‌گیرند: فرش‌های فوگل-اوساک، استرن-اوساک، کراب-اوساک، هولبین و لوتو. به نظر می رسد فرش های جدیدتر کیفیت پایین تری دارند.

اوساک پرنده: فرش های دستباف که در شهر اوساک، آناتولی، در قرن 16 و 17 ساخته شده است. تشخیص آنها آسان است زیرا دارای یک الگوی تکراری از پرندگان سبک هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.