جایگاه ایستگاه های پمپاژ اصلی آب

ایستگاه های پمپاژ اصلی که آب را به سیستم توزیع می رسانند در نزدیکی تاسیسات تصفیه آب یا تاسیسات ذخیره آب آشامیدنی قرار دارند و مستقیماً به سیستم لوله کشی پمپ می کنند.

این ایستگاه های پمپ ممکن است بخشی از این سازه های دیگر باشند. پمپ هایی که مستقیماً به خطوط انتقال و سیستم های توزیع پمپ می شوند، گاهی اوقات پمپ های بالابر نامیده می شوند.

بوستر پمپ ها ممکن است در هر نقطه ای از سیستم پمپ آب خانگی صنعتی برای افزایش فشار در خط لوله قرار گیرند.

ایستگاه های پمپ تقویت کننده معمولاً دور از ایستگاه پمپ اصلی قرار دارند، مانند توپوگرافی تپه ای، که در آن مناطق فشار مورد نیاز است.

پمپ های تقویت کننده ممکن است برای رسیدگی به جریان های اوج در یک سیستم توزیع پمپ آب ساختمان مسکونی مورد نیاز باشد که در غیر این صورت می تواند نیازهای جریان عادی را برطرف کند.

در جایی که یک ایستگاه پمپ به یک تاسیسات موجود اضافه می شود، باید قبل از طراحی الحاقیه، برنامه ریزی و طراحی قبلی که بر اساس تجزیه و تحلیل هیدرولیک کل سیستم است، بررسی شود.

مطالعات جدید یا به روز شده محل ایستگاه و نیازهای تقاضای فعلی و آتی را تعیین می کند. قرار دادن پمپ های دائمی به طوری که هد مثبت در مکش پمپ وجود داشته باشد، بسیاری از مشکلات عملیاتی را برطرف می کند.

انتخاب مکان از ارزیابی یک بررسی توپوگرافی و تجزیه و تحلیل دشت سیلاب پمپ آب پنتاکس برای تعیین اینکه آیا احتمال سیل در سایت پیشنهادی وجود دارد یا خیر تعیین خواهد شد.

سایت نباید در معرض سیل باشد. عوامل اصلی برنامه ریزی پمپ آب ضد آب عبارتند از: در دسترس بودن نیروی برق، دسترسی به جاده برای اهداف تعمیر و نگهداری و بهره برداری، امنیت، و اثرات نامطلوب، در صورت وجود، بر اشغال های اطراف.

توسعه سایت به تجزیه و تحلیل خاک های سایت بستگی دارد که پشتیبانی کافی برای پی ها یا مشکلات احتمالی آب زیرزمینی را نشان می دهد و یک طرح درجه بندی و زهکشی منطقه که نشان می دهد رواناب از سازه ها دور می شود.

 • منابع:
  1. Introduction to Pumping Stations for Water Supply Systems
 • تبلیغات: 
  1. کشف خانه ای متروکه در شیراز همه رو به وحشت انداخت!
  2. با پارچه از شر موهای زائد خلاص شوید
  3. کت چرم بهترین هدیه برای مرد خانه است
  4. ساخت موتور هلیکوپتر با نان!!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.