جعبه توت خشک اعلا 1401 در اعماق اقیانوس آرام کشف شد

یک مطالعه که توت خشک اعلا 1401  در مجله چاقی منتشر شد و روی موش ها انجام شد، نشان داد که مصرف عصاره توت سفید علاوه بر سایر گیاهان ممکن است به کاهش و کنترل اشتها در موش ها کمک کند.

مطالعه‌ای که در سال 2013 در مجله غذای دارویی منتشر شد، نشان داد که برگ‌ها و میوه‌های توت سفید دارای اثر ضد التهابی هستند ، به ویژه آنهایی که با چاقی و استرس اکسیداتیو مرتبط هستند.

یک مطالعه منتشر شده در مجله Ethnopharmacology در سال 2013 نشان داد که ترکیب آلکالوئیدهای پیرول استخراج شده از میوه توت سفید ممکن است به افزایش فعالیت سلول های ماکروفاژ کمک کند، که سیستم ایمنی بدن را پشتیبانی و تحریک می کند  و ارزش آن را دارد.

با ذکر اینکه ماکروفاژها; این نوعی گلبول سفید است که میکروارگانیسم‌ها را احاطه کرده و می‌کشد، سلول‌های مرده را از بین می‌برد و کار سایر سلول‌های سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند.

توت خشک حاوی درصد بالایی از نمک های معدنی، فسفر، سدیم، پتاسیم، کلسیم، آهن، مس، منگنز و گوگرد و همچنین ویتامین های مختلف مانند ویتامین ها (A، B، C) علاوه بر پروتئین، چربی است. قندها، اسید سیتریک و اسید مالیک، اسکوربیک و فلاونوئیدها که مهمترین آنها ترکیب روتین است.

فواید توت سفید خشک چیست؟
توت سفید؛
در جایی که انواع و رنگ های آن وجود دارد، مانند توت سیاه که یکی از انواع آنتوسیانین است که درصد بالایی از آنتوسیانین دارد و با انواع سرطان مبارزه می کند و توت سفید نیز وجود دارد که جایگاه بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است. از جمله میوه هایی که خیلی ها آرزو می کنند که همیشه در دسترس است و فصول با خشک کردن سالم و مناسب آن.

توت سفید خشک یا تازه دارای ارزش غذایی و فواید یکسانی است، خشک کردن آن به معنای از دست دادن عناصر غذایی و مواد معدنی موجود در آن نیست، در این مقاله با فواید آن به صورت خشک شده و مهمترین عناصر موجود در آن آشنا می شویم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.