دلیل ممنوع شدن دستکش های لاتکس

چرا اقدام اضافی برای ممنوع کردن دستکش های لاتکس انجام دهید؟

رابرت اچ. براون، MD، MPH، رئیس کارگروه لاتکس جانز هاپکینز، می گوید که جان هاپکینز به دو دلیل عمده این تصمیم را گرفت.

اولاً، اگرچه فرض بر این است که دستکش‌های بدون پودر دستکش یکبار مصرف لاتکس محتوای پروتئین کمتری دارند که باید حساسیت لاتکس را کاهش دهد.

اما دکتر براون گفت: «ما این را نمی‌دانیم و مطمئن نیستم که هرگز آن داده‌ها را برای حمایت از این ادعا داشته باشیم.

یا مدیر. او می‌گوید انجام یک کارآزمایی تصادفی‌سازی شده دستکش لاتکس بی رنگ برای تعیین خطر ایجاد حساسیت اخلاقی یا عملی نخواهد بود.

همچنین، آزمایش‌ها برای تعیین کمیت سطوح آلرژن لاتکس کامل نیستند و هیچ سطح «قطعی» شناخته‌شده‌ای وجود ندارد که در زیر آن پروتئین‌های لاتکس فرد را حساس نکنند.

دوم، شناسایی بیمارانی که قبل از جراحی حساس به لاتکس هستند دشوار است.

او می‌گوید: «برای بخش بزرگی از بیماران ما، حتی وقتی سؤال می‌پرسیم، این اطلاعات را نداریم،» که به ویژه برای کودکان بسیار مهم است.

یکی از عوامل جمعیت بیماران اسپینا بیفیدا در بیمارستان است که یکی از گروه های پرخطر برای آلرژی به لاتکس هستند.

اگرچه سیاست این است که هرگز از دستکش لاتکس برای این بیماران دستکش لاتکس الیت استفاده نشود، بیمارستان نمی‌خواست این خطر را داشته باشد که ممکن است یک تماس تصادفی رخ دهد.

ما احساس می‌کردیم که تنها کار واضح و ایمن این است که به طور کامل دستکش‌های غیرلاتکسی داشته باشیم و هر زمان که جایگزینی وجود دارد، سایر محصولات لاتکس را حذف کنیم.

احساس من این است که باید کار را برای مردم آسان‌تر کنید.» او خاطرنشان دستکش لاتکس 100 عددی می کند که تغییر رویه زمانی که متوجه می شوید بیمار ممکن است آلرژی به لاتکس داشته باشد، کار را آسان نمی کند.

جانز هاپکینز حدود 10 سال است که به سمت یک محیط ایمن برای لاتکس حرکت کرده است و حدود یک سال پیش تبدیل دستکش را تکمیل کرد.

یکی از عوامل اصلی – تیم اجرایی ارشد OR، از جمله رئیس جراحی، رئیس بیهوشی، رهبران پرستاری و سایر مدیران کلیدی، همه در هیئت بودند.

 • منابع:
  1. Johns Hopkins, Cleveland Clinic ban latex gloves from their ORs
 • تبلیغات: 
  1. دلایل اهمیت مدیریت مالی
  2. اردک اهلی بزرگ کوچک رنگی
  3. تولید نوعی چرم با استفاده از ضایعات صنعتی!
  4. فردی که با لولا توانست به پرواز در بیاید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.