نخود سبز پاک شده 1408 قابلیت تغییر رنگ دارد

نخود سبز پاک شده 1401 که فقط دانه های سبز و گرد آن خورده می شود، از قدیمی ترین سبزیجات ماست. آنها در عصر برنز در پاریس بودند و آثاری از آنها در بسیاری از بقایای عصر حجر در آناتولی، ایران و فلسطین یافت شده است، از این رو این تصور وجود دارد که نخود در شرق منشا گرفته است.

در قرون وسطی، اگر بخواهیم به نوشته‌های زمانه باور کنیم که شیوه‌های مختلف تطبیق آن را تداعی می‌کند، تا زمانی که برابر با لوبیا و گندم شود، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

در این مواقع به صورت رسیده و خشک خورده می شوند. این هلندی ها بودند که اولین کسانی بودند (حدود سال 1610) که شروع به خوردن آنها سبز کردند. این عمل در سال 1660 وارد فرانسه خواهد شد.

خود الکساندر دوما در فرهنگ لغت بزرگ خود می گوید که نخودفرنگی یکی از بهترین سبزیجات ماست و وقتی تازه، بسیار لطیف است و به محض پوسته پوسته شدن پخته می شود، همیشه یک دسر کاملاً خوش آمد را تشکیل می دهد.

انواع زیادی از نخود وجود دارد که به دو دسته تقسیم می شوند نخود پوست کنده و نخود برفی که به آن نخود فرنگی لذیذ نیز می گویند که غلاف آن با پوست پوشانده نشده است و بدون پوسته پوسته شدن قابل خوردن است.

بهتر است آنها را تازه شکل گرفته انتخاب کنید، یعنی با یک غلاف سبز روشن بسیار ریز، اجازه دهید دانه های در حال شکل گیری با شفافیت ظاهر شوند.

نخودهای پوسته دار یا گرد یا دانه های چروکیده هستند و دومی شیرین ترین آنهاست. غلاف های بلند، پهن و خوب گرد را انتخاب کنید. یک آزمایش خوب برای قضاوت در مورد تازگی آنها، نیشگون گرفتن غلاف ها است که باید به راحتی تحت فشار انگشت از هم جدا شوند.

بهتر است آنها را بیش از 48 ساعت در یخچال نگهداری نکنید. هر چه زودتر بعد از برداشت محصول خورده شوند، بهتر هستند و مطمئناً خاطرات کودکی نیست که چیز دیگری را به ما می گوید!

این یکی از آن غذاهای لذیذ کوچکی است که مانند توت و تمشک مستقیماً از باغ سبزی نوک می زنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.