چک لیست ممیزی ایزو 14001 به صورت داخلی

برای این که مطمئن شویم که استاندارد مدیریت زیست محیطی به درستی در سازمان پیاده سازی شده است باید از چک لیست ممیزی ایزو 14001 استفاده کنیم که در این متن به بخش داخلی آن می پردازیم.
چک لیست ممیزی ایزو 14001 یکی از مهم ترین برنامه های پیاده سازی این استاندارد است و تا زمانی که سازمان ها آن را در اختیار نداشته باشند نمی توانند اطمینان حاصل کنند که ایزو به صورت درست پیاده سازی شده است. این چک لیست شامل نمونه جداول و سئوالاتی است که پرسیده می شود و با پاسخ دادن به این سوالات متوجه می شویم که آیا کار نقص دارد یا خیر.

چک لیست ممیزی ایزو 14001

چک لیست ممیزی ایزو 14001

معمولا چک لیست ها به دو شکل در سازمان ها مورد رصد قرار می گیرند

  • داخلی
  • خارجی

منظور از چک لیست های داخلی، ارزیابی سازمان توسط خود سازمان و یا مشاوری که قبلا برای پیاده سازی و مشاوره ایزو 14001 گرفته شده است. این چک لیست ها از درجه اهمیت بالایی برخوردارند، زیرا اگر به درستی اجراء نشوند در هنگام چک لیست ممیزی خارجی نمی توان انتظار تایید را داشت.
اما چک لیست های خارجی توسط شرکت سومی انجام می گیرد که کاملا بی طرف است و فقط وظیفه ثبت و صدور گواهینامه ایزو 14001 را بر عهده دارند. این مورد آخرین اقدام پیاده سازی ایزو است و بعد از تایید آن، صدور گواهینامه بین المللی انجام می شود.

چک لیست ممیزی ایزو 14001

طراحی چک لیست های ممیزی داخلی

شرکت مشاورین آروین ایزو توانسته برای ویرایش جدید ایزو 14001، این چک لیست ها را طراحی کند و سازمان ها با سفارش آن می توانند اقدامی موثر برای سیستم مدیریت زیست محیطی سازمان انجام دهند. هزینه این چک لیست ها که برای تمامی سازمان ها کاربردی است، 100 هزار تومان می باشد و قبل از سفارش می توانید نمونه هایی از آن را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره موبایل: 09902702205
شماره ثابت: 08733230268

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.